NAJWAŻNIEJSZE LICZBY

1
pracowników
1
LOKOMOTYW
1
lat na rynku

HISTORIA

27 lutego 2004 r. Kolej Bałtycka S.A. uzyskała licencję na wykonywanie przewozów towarowych rzeczy i w krótkim czasie uruchomiła pierwszy pociąg relacji Stendell – Szczecin Gumieńce – Stobno Szczecińskie.  

Pierwotne współdziałanie w ramach grupy HHPI (Heavy Haul Power International) zakończyło się w 2009 roku. Obecnie Spółka dysponuje wyłącznie polskim kapitałem, co pozytywnie motywuje do ciągłego rozwoju polskiej przedsiębiorczości. 

Od 2016 r. jesteśmy członkiem grupy OT Logistics S.A., świadczącej pełną gamę usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. 

NASZE DOŚWIADCZNIE

Dzięki szerokiej bazie lokomotyw spalinowych staliśmy się głównym operatorem kolejowym na Pomorzu Zachodnim. 
Całodobowo obsługujemy porty w Świnoujściu i w Szczecinie jak i cały węzeł kolejowy Szczecin. Ponadto oferujemy przewozy wagonów,
maszyn torowych i obsługę manewrową dla Klientów na terytorium całej Polski. 
W naszym portfolio posiadamy doświadczenie w pracy dla największych partnerów tj. Lotos Kolej, Volkswagen, Orlen Koltrans, PORR, Strabag i wiele innych.

NASZE WARTOŚCI

Podstawę sukcesu naszej firmy jak i jej ciągłego rozwoju stanowią zaangażowani i wykwalifikowani pracownicy. Posiadamy profesjonalną, wyszkoloną kadrę, której zaangażowanie oddziałuje na wysoką jakość świadczonych przez Kolej Bałtycką S.A. usług.