Historia

2004
27 Lutego 2004r.
Kolej Bałtycka S.A.
Uzyskanie licencji

27 lutego 2004 r. Kolej Bałtycka S.A. uzyskała licencję na wykonywanie przewozów towarowych rzeczy i w krótkim czasie uruchomiła pierwszy pociąg relacji Stendell – Szczecin Gumieńce – Stobno Szczecińskie.

2009
Kolej Bałtycka S.A.
Zmiana Właściciela

Pierwotne współdziałanie w ramach grupy HHPI (Heavy Haul Power International) zakończyło się w 2009 roku. Obecnie Spółka dysponuje wyłącznie polskim kapitałem, co pozytywnie motywuje do ciągłego rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

2016
Kolej Bałtycka S.A.
Grupa Kapitałowa OT Logistics S.A.

Od 2016 r. jesteśmy członkiem grupy OT Logistics S.A., jednego z największych operatorów portowych w Polsce i jednym z największych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. W tym samym roku przejęliśmy wykonywanie obsługi kolejowej na terenie OT Port Świnoujście.

2017
Kolej Bałtycka S.A.
Usługa trakcyjna

Uzyskanie licencji przewozowej na wykonywanie usług trakcyjnych i co z tym związanie rozszerzenie zakresu usług świadczonych przez Spółkę.

Fot. Kacper Hajdas

Nasze

Celem naszej pracy jest zdobywanie zaufania Klientów poprzez dostarczanie usług najwyższej jakości, przede wszystkim w zakresie terminowości przewozów i bezpieczeństwa. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, tak aby zapewnić elastyczne i satysfakcjonujące rozwiązanie.

Sukces firmy nie byłby możliwy bez wykwalifikowanych pracowników. Posiadamy profesjonalną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży, której zaangażowanie oddziałuje na wysoką jakość usług. Jako pracodawca dbamy by tworzyć przyjazne środowisko do pracy i dalszego rozwoju.

Kolej Bałtycka S.A.
biuro@kolejbaltycka.pl
NIP: 851-271-99-74
KRS: 0000022450