Grupa Kapitałowa

OT Logistics S.A. wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym i najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce i jednym z największych w basenie Morza Bałtyckiego. Od ponad 70 lat świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne.

Grupa Kapitałowa OT Logistics specjalizuje się w przeładunkach portowych oraz usługach spedycyjnych. Swoją działalność koncentruje przede wszystkim na obsłudze klientów z obszaru Europy Środkowej i Wschodniej w zakresie przeładunków w portach morskich oraz szeroko rozumianej spedycji towarów, transportowanych, głównie drogą morską, ale także lądową.

W skład Grupy OT Logistics wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia z dedykowanym terminalem ro-ro w Polsce. Grupa OT Logistics jest właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo oraz spółki Kolej Bałtycka świadczącej usługi manewrowe i transportu kolejowego. W skład Grupy wchodzi także spółka Port Żegluga Szczecińska zajmująca się obsługą projektów hydrotechnicznych.

Więcej informacji na temat Grupy znajduje się na jej stronie korporacyjnej.

2
morskie terminale portowe
630
Zatrudnienie w Grupie
8
mln ton
ładunków masowych i drobnicowych przeładowanych w portach Grupy
w 2022 r.